Zarządzanie lasem

Masz las, który rośnie „sam”? A może mógłby rosnąć lepiej? Może mógłby dać Tobie, Twoim dzieciom więcej drewna lub przynieść większe zyski? Dostałeś decyzję ze Starostwa lub Nadleśnictwa i nie wiesz o co chodzi? Leśnictwo nie jest dziedziną, na której znasz się najlepiej? Nie wiesz co to jest „Uproszczony Plan Urządzania Lasu”?

Doradztwo leśne

Co zrobić gdy usychają drzewa w Twoim lesie? Jak wybudować dom, by jak najwięcej drzew zostało wokół? Co zrobić aby wyciąć drzewo na twojej działce zgodnie z prawem? Jeśli będziesz chciał również wytniemy drzewo/drzewa, podkrzeszemy je zgodnie z zasadami. Udzielimy wszelkich porad związanych z leśnictwem.

Wyłączenia z produkcji leśnej

Nie wiesz czy Twoja działka leśna może być przeznaczona pod zabudowę? Chcesz wiedzieć czy na kupowanej przez Ciebie działce leśnej będziesz mógł postawić dom? Chcesz wybudować dom na działce leśnej? Potrzebujesz wyłączyć działkę z produkcji leśnej? Nie wiesz czy możesz to zrobić? Nie wiesz jak to zrobić?

Opisy taksacyjne

Opisy taksacyjne do wyłączenia z produkcji leśnej - Potrzebujesz opis taksacyjny Twojego lasu do wystąpienia o decyzję wyłączeniową? Nie wiesz gdzie się udać by załatwić wszystkie formalności? Nie wiesz jak wypełnić zawiłe druki?

Usługi dla lasów prywatnych

Jesteś właścicielem lasu prywatnego, ale nie jesteś pewien czy otrzymujesz z niego maksymalne możliwe profity? Możemy pomóc Ci odnaleźć się w gąszczu przepisów dla posiadających lasy. Posiadamy spore doświadczenie w dziedzinie pomocy przy prowadzeniu lasów prywatnych i dokładnie wiemy jak działać, by były one maksymalnie dochodowe. Sami wiemy, jak ważne dla was są wasze grunty leśne, dlatego też lasy prywatne to dla nas szczególne miejsce. Pomożemy wam odnaleźć się w zawiłym prawie dla lasów prywatnych, w licznych dokumentacjach leśnych jak opisy taksacyjne czy raporty oddziaływania na środowisko.

Zalesienia gruntów rolnych

Organizacja zalesień, dobór gatunków drzew do siedliska, sporządzanie planu zalesień, organizacja i dopilnowanie prac zalesieniowych, pilnowanie terminów i pielęgnowanie upraw a Ty siedzisz w domu i bierzesz dopłaty z Unii Europejskiej na las. Niezależnie od tego czy chcesz po prostu zyskać kawałek zacienionej ziemi i zapach grzybów, czy masę wspaniałego materiału jakim jest drewno.

Zabiegi pielęgnacyjne, wycinka, zabiegi sanitarne

Wykonujemy profesjonalnie zabiegi pielęgnacyjne i sanitarne zarówno w drzewostanach jak i w uprawach i młodnikach. Usuwamy drzewa chore, identyfikujemy zagrożenia sanitarne Twojego lasu i podejmujemy działania mające na celu usunięcie tych zagrożeń i zminimalizowanie ewentualnych strat. Zadbamy by żadne szkodniki nie niszczyły drzew w twoim lesie.

Raporty oddziaływania na środowisko

Wykonujemy opracowania do raportów oddziaływania na środowisko dotyczące oddziaływania na lasy. Inwentaryzację obszarów leśnych (opisy taksacyjne), dokumentację z wizji terenowych i analizę wpływu inwestycji na obszary leśne. Dbamy, by raporty oddziaływania na środowisko były przygotowane solidnie i starannie, tak by były przyjmowane szybko i bez zastrzeżeń.

Dopłaty z Unii

Firma TwójLas.pl, dobrze zna prawo europejskie także to związane z dopłatami z Unii Europejskiej. Możemy pomóc uzyskać dopłaty z Unii na las, napisać dobry wniosek czy zarządzać lasem w zgodzie z unijnymi przepisami. Dopłaty dla lasów są przyznawane przez pierwsze dwadzieścia lat jego wzrostu i warto te lata dobrze wykorzystać po to, aby także później las dawał nam zadowalające zyski. Szczegółowe informacje o dopłatach z Unii na las można uzyskać kontaktując się z nami.

Firmy leśne

Potrzebujesz znaleźć firmę, związaną z branżą leśną, a która wykonuje usługi nie uwzględnione w naszej ofercie? Skontaktuj się z nami, a jeśli w rzeczywistości będzie chodziło o usługę, której nie oferujemy, odnajdziemy właściwą dla ciebie firmę leśną. Posiadamy duże rozeznanie w branży i bez wątpienia odnajdziemy firmę, która wykona dla Ciebie określone zadania za satysfakcjonującą cenę.

Inne usługi leśne

Zajmiemy się niemal każdym problemem związanym z leśnictwem dlatego też, jeśli konkretnego zadania nie ma w naszej ofercie na stronie, zalecamy skontaktować się z nami za pomocą formularza kontaktowego.